Reportaż ślubny

Zapytaj o ofertę

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny to pamiątka na całe życie. Jest to historia, która opowiada wyjątkowy dzień ślubu w formie obrazów. Są to zdjęcia ślubne pełne radości, wzruszeń, niezapomnianych momentów i emocji. Przedstawiają parę młodą, jej rodzinę i znajomych podczas najpiękniejszych chwil. Na reportaż ślubny składają się zwykle: przygotowania, ślub i wesele. 

Reportaż ślubny - podejście fotografa

Uważamy, że fotograf podczas reportażu ślubnego powinien być niewidoczny. Dlatego staramy się pracować jak najbardziej dyskretnie. Jednocześnie jesteśmy cały czas krok za Wami, tak aby nie ominąć najważniejszych chwil. Na co zwracamy uwagę? Przede wszystkim na emocje. Interesują nas ludzie i stojące za nimi historie. 

Fotografia ślubna pozwala nam oddać atmosferę miejsca. Pokazujemy detale ślubne i dekoracje - wszystko to, co wyróżnia ten szczególny dzień ślubu. Planując kadry, polegamy na naszym doświadczeniu. Staramy się o zdjęcia wieloplanowe, gdzie na wielu płaszczyznach dużo się dzieje.

Chcemy, aby reportaż ślubny był naturalnym odbiciem wydarzeń, które mają miejsce w dniu ślubu. Łzy wzruszenia bliskich, przyjacielskie poklepanie po plecach, śmiech podczas zabawy - na takie momenty reportaży jesteśmy wyczuleni.

Kiedy uważamy, że wykonaliśmy dobrą pracę?

Gdy mówicie nam, że Wasze zdjęcia ślubne pozwalają przeżyć te wzruszające, pełne radości i spontaniczności momenty za każdym razem, gdy do nich wracacie. Często pary twierdzą, że dzień ślubny zleciał im w okamgnieniu, a chwilę zamknięte w kadrach pozwalają wrócić do najpiękniejszych przeżyć.

Jak zatrzymać najpiękniejsze chwile w kadrze?

Tutaj najważniejsze jest doświadczenie. Polegamy na nim, wyszukując najpiękniejsze chwile. Nie ma jednego sprawdzonego sposobu, ani przepisu. W tym właśnie jest cała magia. Każdy ślub jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Dlatego cały czas jest w nas pasja do fotografii. Oprócz możliwości realizowania się w sferze fotograficznej, mamy jeszcze możliwość poznania ciekawych ludzi.

Dobre zdjęcia w reportażu ślubnym

Na dobre zdjęcie składa się wiele elementów. Składa się na nią wiele kluczowych elementów: kadrowanie, kompozycja, gra światła i cienia, wyczucie momentu. Ponadto takie zdjęcie powinno posiadać “to coś”, co sprawi że zatrzymamy się przy nim dłużej.

"Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie." Ansel Adams

Opowiadanie historii zdjęciami

Nasza praca polega na opowiadaniu historii. Jesteśmy narratorami opowieści z Waszego wyjątkowego dnia. Staramy się o przemyślane kadry, które będą ze sobą spójne i w możliwie najlepszy i wyjątkowy sposób pokażą Wasz wymarzony dzień.

„Fotografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.” – Henri Cartier-Bresson

Reportaż ślubny - jaką rolę odgrywa sprzęt?

Fotograf ślubny powinien polegać głównie na swoich oczach i doświadczeniu. Ważniejsze od najlepszego sprzętu będzie odpowiednie podejście fotografa, zdolność do odpowiedniego komponowania zdjęć, kadrowania i wyczuwania momentów, w których warto wcisnąć spust migawki.

„Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim.”  Ansel Adams

Zapytaj o ofertę

Przewiń do góry