Sesja narzeczeńska - 10 powodów, dla których warto się na nią zdecydować. Porady i inspiracje

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska - dlaczego warto się zdecydować?

 

Czasy i trendy się zmieniają, a wśród przyszłych Par Młodych coraz większą popularność zyskuje sesja narzeczeńska. Pewnie zastanawiacie się, czy ona jest konieczna, ale spokojnie. Szacuje się, że nawet 90% par stoi przed tym dylematem. Poniżej chcielibyśmy przybliżyć Wam 10 powodów, dla których sesja przedślubna jest wspaniałym pomysłem i dobrą zabawą, pełną Waszej miłości i szczęścia, uchwyconego na zdjęciach. W końcu narzeczeństwo to jedyny i niepowtarzalny okres w życiu.

Podziel się artykułem    

 

1. Poznanie siebie nawzajem.

Sesja może kojarzyć nam się ze studio, makijażem, sztuczna atmosfera. Nic bardziej mylnego! Na sesji przedślubnej będziecie tylko Wy i fotograf. To czas poświęcony całkowicie tylko Wam, a zdjęcia tylko pomagają przypomnieć sobie początki Waszej znajomości i związku, odkryć siebie wzajemnie na nowo i to, co zostało zapomniane. Sesja narzeczeńska jest niezapomnianym czasem pełnym spojrzeń w oczy, śmiechu i bliskości. Stawiamy tutaj na naturalność, wolimy pokazać Wasze emocje, relacje która Was łączy. Wspólnie wybierzemy miejsce, w którym będziecie dobrze się czuli.

2. Bardzo wartościowo spędzony czas we dwoje.

Spotkanie z fotografem na sesji narzeczeńskiej jest okazją, aby odwiedzić ulubioną kawiarnię, pobliską łąkę, czy też spacer brzegiem rzeczy. Wszystko zależy od Was. Może to na przykład ławka w parku, na której spędziliście pierwszą randkę, miejsce gdzie lubicie chodzić na spacery z psem lub przestrzeń miejska gdzie chętnie spędzacie czas. Możliwości wyboru miejsc jest wiele, ale najważniejszy jest fakt, że czas spędzony podczas sesji jest bardzo wartościowy. To szansa na spędzenie go sam na sam przed obiektywem, ciesząc się chwilą tu i teraz.

3. Sesja narzeczeńska - okazja do fotograficznego świętowania Waszych uczuć.

Zastanówcie się przez chwilkę, jak często w ferworze przygotowań do ślubu znajdujecie czas na świętowanie Waszej miłości? Sesje narzeczeńskie pozwalają zatrzymać się Wam na moment, na jeden wieczór czy poranek, aby cieszyć się sobą nawzajem, co wpływa na jej wyjątkowość.

4. Pierwszy etap w przygotowaniach do ślubu.

Fotografia narzeczeńska niewątpliwie jest bardzo emocjonująca dla wszystkich Par Młodych. Jest to pierwszy etap w przygotowaniach do ślubu, które chcielibyśmy, aby trwały jak najdłużej. Dlatego wielką zaletą sesji narzeczeńskiej jest fakt, że ma miejsce przed ślubem, kiedy jesteście szczęśliwi i podekscytowani zbliżającym się najwspanialszym dniem Waszego życia. Te wszystkie emocje i uczucia mają szansę zostać uwiecznione na zawsze dzięki zdjęciom.

5. Oswojenie się z aparatem

Większość z Was pewnie nie ma doświadczenia w kwestii pozowania przed obiektywem. Nawet najbardziej nieśmiałe osoby, po sesji narzeczeńskiej przestają bać się aparatu, a co za tym idzie, czują się bardziej komfortowo podczas zdjęć na weselu i sesji
ślubnej. Na początku fotografowania mogą Wam towarzyszyć mieszane uczucia i pewnego rodzaju spięcie, ale gwarantujemy, że to szybko minie, a jak już odstresujecie, będzie to dla was wspaniała zabawa i fakt obiektywu nie będzie tak stresujący.

6. Poznanie z fotografem ślubnym.

Fotograf ślubny będzie Wam towarzyszył przez cały najważniejszy dzień, podczas ślubu i wesela, dlatego powinien być dla Was kimś pomiędzy przyjacielem a członkiem rodziny. Wybierając się z fotografem na sesję narzeczeńską macie wspaniałą okazję, aby zapoznać się bliżej wzajemnie.

Dodatkowo zobaczycie jak będą przebiegać zdjęcia podczas sesji ślubnej. Po sesji przed ślubem będziecie mieć zupełną wewnętrzną metamorfozę, a obecność fotografa podczas Waszego dnia pomoże Wam odstresować się i nie przejmować obecnością aparatu.

7. Narzeczeństwo to jedyny taki moment w życiu.

Czas, w jakim jesteście przed ślubem to wspaniały okres. To jedyny taki moment przed założeniem rodziny, który zasługuje na uwiecznienie. Sesja narzeczeńska jest wspaniałym pomysłem, a dodatkowo w przyszłości będziecie mogli pokazać zdjęcia rodzinie i bliskim. Okres przed ślubem jest jedną z części Waszej miłości, która zasługuje na zatrzymaniu jej na fotografiach, tak samo jak warto jest mieć w rodzinnym archiwum zdjęcia ślubne, ciążowe i rodzinne. To jedyna taka pamiątka z okresu narzeczeństwa.

8. Świetna zabawa!

Ogólnie przyjęło się, że podobne charaktery się przyciągają, co za tym idzie, fotograf ślubny będzie do Was bardzo podobny i gwarantował dobrą zabawę podczas zdjęć. Ale pamiętajcie, że to Wy jesteście najważniejsi i od Was zależy jak sesja będzie przebiegać. Zadaniem fotografa jest po prostu uchwycenie uczucia i szczęścia, jakie jest między Wami.

9. Cudowne fotografie

Jest to główny powód, dla którego warto wybrać się na sesje narzeczeńskie. W wyniku spotkania z fotografem, który później będzie Wam również towarzyszył podczas ślubu, otrzymacie wspaniałe zdjęcia. Wiele par, z którymi mieliśmy przyjemność pracować podczas tego typu sesji, zgodnie przyznaje, że są zachwyceni. Zdjęcia w albumie z czasu narzeczeństwa są wspaniałą pamiątką na lata oraz można się nimi chwalić rodzinie, znajomym, czy samemu sięgać po nie i wspominać. Pamiętajcie, że za wiele lat, właśnie te fotografie będą bezcenne.

10. Wykorzystanie fotografii do save the date i zaproszeń ślubnych.

Podczas zamawiania save the date i zaproszeń ślubnych, warto jest je spersonalizować używając fotografii z sesji przedślubnej. Jest to zarówno wspaniała pamiątka, ale także wysyłane przez Was kartki będą miały charakter bardziej osobisty i indywidualny.

Sesja narzeczeńska – porady i inspiracje.

Zastanawiacie się pewnie gdzie i kiedy wybrać się na taką sesję. Otóż spokojnie, prawie każde miejsce może być dobre. Może to być las, sad, który jest wspomnieniem dzieciństwa czy po prostu klimatyczne miejsce w mieście. Jedyne co jest najważniejsze to, abyście czuli się dobrze i swobodnie w wybranym plenerze. Jeśli nie lubicie zgiełku i hałasu miasta, wybierzcie cichą polanę, pola czy las, czyli miejsca, w których króluje cisza i spokój, otoczona naturą i zielenią. Natomiast, gdy nie krępują Was tłumy ludzi oraz wieczny ruch, śmiało możecie wybrać zabytkowy rynek czy urokliwe uliczki.

Jaką porę dnia najlepiej wybrać?

Sesja narzeczeńska trwa około 2 godzin, najczęściej podczas tzw. „złotej godziny” jest to moment tuż po wschodzie słońca lub przed jego zachodem, ponieważ świeci ono w piękny
niezbyt intensywny sposób. Skutkiem tego są delikatne cienie oraz ciepłe i stonowane promienie słoneczne, które nadają delikatności oraz niezwykłości.

Sesja narzeczeńska – jak się przygotować?

Często pytacie nas, jak się przygotować do takiej sesji, aby powstałe zdjęcia były piękne i naturalne. Z punktu widzenia fotografa, to Wy jesteście dla nas najważniejsi, a jedyne co musicie ze sobą zabrać to uśmiech i dobry humor. To jak będą wyglądać szczegóły i cała oprawa, jaka towarzyszy sesji zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Możecie postawić zarówno na minimalizm, jak i pozwolić sobie na wariactwo, pokazujące Wasze pasje lub styl życia. Oprócz tego wszystkiego, tuż przed sesją narzeczeńską ważny jest także sen. Podczas jego trwania organizm odpoczywa i regeneruje się, a co za tym idzie na zdjęciach będziecie pełni energii.

Sesja narzeczeńska – jak się przygotować?

Często pytacie nas, jak się przygotować do takiej sesji, aby powstałe zdjęcia były piękne i naturalne. Z punktu widzenia fotografa, to Wy jesteście dla nas najważniejsi, a jedyne co musicie ze sobą zabrać to uśmiech i dobry humor. To jak będą wyglądać szczegóły i cała oprawa, jaka towarzyszy sesji zależy tylko i wyłącznie od Was samych. Możecie postawić zarówno na minimalizm, jak i pozwolić sobie na wariactwo, pokazujące Wasze pasje lub styl życia. Oprócz tego wszystkiego, tuż przed sesją narzeczeńską ważny jest także sen. Podczas jego trwania organizm odpoczywa i regeneruje się, a co za tym idzie na zdjęciach będziecie pełni energii.

Gadżety na sesję narzeczeńską.

Sesja narzeczeńska to uchwycenie narzeczonych, ich uczuć, spojrzeń i bliskości. Dodatkowe baloniki czy serduszka nie są potrzebne. Jednak gdy zależy Wam na użyciu gadżetów podczas fotografowania, niech to będą rzeczy związane z Wami. Jeśli często wybieracie się razem na rowerowe wyprawy, możecie zabrać rower, który będzie genialnym gadżetem, nadającym charakteru zdjęciom. Natomiast, gdy Waszą pasją są
zwierzęta i sami posiadacie kota czy psa, to możecie go ze sobą zabrać. Pomysłów jest wiele, ale wszystko sprowadza się do jednej najważniejszej kwestii – Was. To jedyny taki czas, który zasługuje na uwiecznienie. Niech dobry humor i Wasza miłość będą najważniejszymi dodatkami na sesji.

Jeśli planujecie ślub, ale do tej pory nie zdecydowaliście się na pamiątkę z cudownego okresu narzeczeństwa, zapraszamy do kontaktu. Razem wybierzemy piękny plener, który będzie tylko tłem dla Waszego uczucia i szczęścia.

Przewiń do góry