Najlepsze zabawy na wesele

s 490 of 519

 

W scenariuszu niemal każdego wesela znajduje się miejsce na tradycyjne polskie zabawy weselne oraz różnego rodzaju gry, mające na celu rozluźnienie atmosfery, przełamanie lodów, a także zintegrowanie zaproszonych gości. Poniżej przedstawiamy Wam zabawy weselne z klasą, które wpłyną na udaną imprezę.

Podziel się artykułem    

 

Zabawy weselne integracyjne oraz zabawy na oczepiny

 

1. Zdobywanie fantów

IMG 4670 426

Zespół wybiera około 6-8 osób wśród gości weselnych, a następnie ustawia dwa krzesła, na których siada Para Młoda. Głównym zadaniem wybranych osób jest przyniesienie wymienionej przez prowadzącego konkursu rzeczy, a następnie położenie go przed Młodymi. Przedmioty te mogą być różnorodne, wszystko zależy od fantazji oraz pomysłowości wodzireja. Mogą to być owoce, pasek od spodni, kolczyki, butelka wody, portfel, bransoletka, krawat, zapałki itp. Każdy uczestnik musi przynieść po tej samej rzeczy, którą wybrał prowadzący zabawę, a osoba, która zrobi to ostatnia lub nie wykona zadania, odpada. Czasami wodzirej posuwa się do niekonwencjonalnych pomysłów na przynoszenie przedmiotów, które niekiedy mogą sprawić, że uczestnicy są poniekąd zakłopotani. Jeśli zdecydujecie się na tą zabawę weselną, uzgodnijcie z wybraną orkiestrą lub DJ-em szczegóły konkursu, a także listę przedmiotów.

 

2. Pociąg

Bardzo często zabawa ta jest organizowana w trakcie zabawy weselnej lub przed oczepinami. Zasady są proste. Należy zebrać jak największą ilość osób, a następnie ustawić się jeden za drugim w tak zwane „wagoniki”. Gdy zacznie się piosenka „jedzie pociąg z daleka”, wszyscy uczestnicy zaczynają tańczyć. Co pewien czas orkiestra przerywa taniec i oznajmia, do jakiego kraju dojechał pociąg, aby obowiązkowo zatańczyć wybrany taniec narodowy, np. w Wiedniu – Walca, w Rosji – Kazaczoka, a w Polsce – poloneza lub krakowiaka.

 

3. Wróżba dla Młodej Pary

1 466 of 486
Więcej zdjęć z wesela Martyny i Grzegorza

 

Zasady zabawy są bardzo proste. Para Młoda siada na krzesłach tyłem do siebie. Każda z osób trzyma w ręku dwa buty – jeden należący do Panny Młodej, a drugi do Pana Młodego. Prowadzący zabawę zadaje różne pytania, np. kto lepiej gotuje? Jeśli odpowiedzią jest, że żona – wtedy podnosi się but należący do niej. Młodzi nie mogą się do siebie odwracać. Zabawa ta przynosi bardzo dużo śmiechu, a także poznanie na nowo świeżo upieczonych małżonków. Jeśli para odpowiada tak samo, wróży to zgodność w małżeństwie.

 

4. „Gazetowy” taniec

Zabawa oczepinowa polega na tym, że wodzirej lub prowadzący konkurs wybiera parzystą liczbę uczestników, a następnie każda para dostaje gazetę, na której muszą tańczyć. Co jakiś czas należy ją składać na pół i znowu na pół. Wygrywa ta para, która jak najdłużej utrzyma się w tańcu na najmniejszym kawałku gazety.

 

5. Rodzinne zmagania

Zasady zabawy polegają na znalezieniu dwóch drużyn, składających się z siedmiu osób. Każda z nich ma jakieś imię, np. mama, babcia, kot, słoń, listonosz. Prowadzący zabawę czyta opowiadanie, a uczestnik słysząc swoje imię (rolę), musi wstać i obiec stół dookoła, a później usiąść na swoim miejscu. Za każde prawidłowo wykonane zadanie przyznawane są punkty. Jest to kulturalna zabawa, łącząca ze sobą 14 osób. Wygrywa drużyna, która zebrała najwięcej punktów.

 

6. Kareta

Zabawa weselna kareta polega na znalezieniu około dziewięciu ochotników. Prowadzący czyta opowiadanie „Król i królowa jadą na przejażdżkę karetą. Jest woźnica, dwa konie, cztery koła...” Każda z osób ma swoje imię. W momencie, w którym zostaje wyczytana w opowiadaniu, wstaje i obiega swoje krzesło dookoła. Osoba, która nie zareaguje na imię, albo zareaguje na inne jest „karana” wypiciem kieliszka wódki.

 

7. Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy orkiestra lub DJ prosi rodzinę Pana Młodego o powstanie, a panowie nalewają alkohol. Następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije kieliszek za zdrowie rodziny Pani Młodej. Prowadzący dziękuje rodzinie Pana Młodego i prosi o to samo całą rodzinę Pani Młodej. Na samym końcu wszyscy goście śpiewają sto lat.

 

8. Przechodzenie pod sznurkiem

zabawy weselne 2 2

Do zabawy tej potrzebny będzie sznurek lub lina o długości około 3-4 m. Pośród gości wybieranych jest kilka par. Na środku sali stoją naprzeciwko siebie dwie osoby wraz ze sznurkiem, który jest rozciągnięty między nimi. Pozostałe osoby ustawiają się parami po jednej stronie sznurka. Następnie tańczą np. poloneza, przechodząc pod sznurkiem raz w jedną, raz w drugą stronę, tak aby nie dotknąć go. Na początku sznurek jest trzymany wysoko, a z każdym przejściem wszystkich par zostaje on coraz bardziej obniżany do dołu. Osoby tańczące ze sobą w parze, cały czas muszą trzymać się za ręce. Odpada ta para, która dotknęła sznurek lub w trakcie przechodzenia pod nim się rozdzieliła.

 

9. Dwa kółeczka

Zabawa polega na utworzeniu dwóch okręgów. W zewnętrznym stoją tylko panowie, a w wewnętrznym same panie. Podczas zabawy orkiestra przygrywa znaną piosenkę „trzymajmy się za ręce”, a w rytm muzyki panie kręcą się w jedną stronę, natomiast panowie w przeciwną, a pozostali goście weselni śpiewają wraz z zespołem. W momencie, w którym utwór się kończy, panie i panowie odwracają się do siebie twarzami, do zupełnie przypadkowych wybranków. Panowie muszą pocałowań wybranki w rękę, a następnie tak dobrana para musi zatańczyć razem kolejny utwór.

 

10. Taniec wykupny

Bardzo często zabawa ta ma miejsce na samym końcu oczepin lub po nich. W zabawie bierze udział Para Młoda, świadkowie, a także wszyscy chętni goście weselni. Świadkowie siadają pod sceną wraz z miseczką lub koszyczkiem, a Para Młoda zaczyna tańczyć. Każdy z ochotników musi wykupić taniec u świadków, a zebrane pieniądze Młodzi przeznaczają na określony wcześniej cel, np. na podróż poślubną. Bardzo często zabawa ta jest również prowadzona w formie „zbierania na wózek” lub na zasadzie, która osoba z Pary Młodej zdobędzie więcej pieniędzy – będzie rządzić finansami w małżeństwie.

 

Zabawy weselne dla dzieci

 

1. Piłka parzy

Dzieci ustawiają się w kółeczku i rzucają sobie piłkę, a jedno stoi na zewnątrz. W momencie, w którym dziecko stojące poza kółkiem krzyknie „piłka parzy”, reszta dzieci nie może złapać piłki. Jeśli, któreś złapie, odpada z okręgu i staje obok osoby na zewnątrz.

 

2. Mumia

Dzieci dobierają się w pary. Jedna z nich jest mumia, a zadaniem drugiej osoby jest ją tworzyć z kilku rolek bandażu elastycznego lub papieru toaletowego w kolorze białym. Dzieci mają 3 minuty, aby owinąć drugą osobę, tworząc mumie. Najlepiej owinięta osoba wygrywa. Dodatkowo później dzieci mogą bawić się w ganianego berka, w którym wygrana mumia gania resztę dzieci.

 

3. Kącik malucha

Kącik ten jest miejscem, w którym dzieci mogą rysować, układać klocki lub bawić się misiami itp. Można przygotować kartki do malowania, kredki, farby plakatowe, gotowe kolorowanki lub stworzyć weselne łamigłówki.

 

Zabaw dla dzieci jest bardzo dużo. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług animatora, który będzie je zabawiał i pilnował, w momencie, w którym dorośli będą tańczyć lub odpoczywać. Dla dzieci to będzie wspaniała przygoda oraz radośnie spędzony czas, oraz nie będą marudzić i dokuczać zarówno rodzicom, jak i gościom weselnym.

Konkursy weselne, tak jak każda dyscyplina sportowa, potrzebują odpowiedniego dopingu od publiczności. Organizując oczepiny, nie zapomnijcie o nagrodach. Dla dorosłych może to być butelka wódki, pamiątkowe zdjęcie lub wesoły drobiazg. Dla dzieci jako nagrodę można przygotować słodycze, małą zabawkę lub misia itp. Zabawy weselne świetnie rozluźniają atmosferę, a także gwarantują udane przyjęcie oraz radośnie spędzony czas. Oczepiny uwiecznione na fotografiach i filmach są wspaniałą pamiątką na wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 


Wyślij wiadomość i zapytaj o ofertę


Podobne artykuły


.

Przewiń do góry