Dekoracja kościoła na ślub

dekoracja kosciola na slub 1

 

Zamknij oczy i zastanów się, jak wyobrażasz sobie swój ślub? Piękna biała suknia, elegancki garnitur Pana Młodego, jesteście wpatrzeni w siebie i czujecie szczęście oraz wzruszenie. Kiedy staniecie przed ołtarzem, tak właśnie będzie. Podczas przygotowań do ślubu i wesela każdy szczegół jest ważny, także dekoracja kościoła. Jego mury mają w sobie szczególną moc, która sprawia, że atmosfera przybiera charakter powagi oraz zadumy. Ceremonia ślubna jest wyjątkowa, a wypowiadane podczas niej słowa przysięgi nabierają szczególnej mocy. W poniższym artykule przedstawimy pomysły na dekoracje kościoła na ślub, dzięki którym będziesz mogła się zainspirować.

Podziel się artykułem    

 

Biały dywan do kościoła jako dekoracja

dekoracja kosciola na slub 3
Więcej zdjęć ze ślubu Martyny i Grzegorza

Biały dywan często jest absolutnym „must have”, jeśli pragniesz, aby wystrój kościoła na ślub był perfekcyjny i zachwycający. Nada on wyjątkowy i uroczysty charakter, a także rozświetli miejsce ceremonii. Zazwyczaj dywany kościelne, posiadają różnego rodzaju wzory, które niekoniecznie wpisują się w tematykę ślubną oraz są zdecydowanie węższe, oraz krótsze. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup białego dywanu, na który dodatkowo możecie nakleić Wasze inicjały lub spersonalizowany napis, wcześniej zamówiony w drukarni. Krocząc w stronę ołtarza, po tak wyściełanej alejce, będziecie wyglądać nie tylko elegancko, ale także i bardzo wyjątkowo.

Dekoracja ślubna ołtarza

dekoracja kosciola na slub 4

Podczas przystrajania ołtarza lub prezbiterium (zależy od architektury kościoła), najczęściej wybierane są kompozycje kwiatowe, pasujące do motywu przewodniego wesela, a także nawiązujące do Twojego bukietu ślubnego. Po ślubie wszystkie kwiaty zostają w kościele, będąc dodatkową dekoracją ołtarza. Jest to mile widziane rozwiązanie przez większość proboszczów. Na pierwszym spotkaniu ze swoją florystką, przedstaw swoją wizję dotyczącą wszelkich kompozycji kwiatowych, które będą wykorzystywane jako bukiet, kwiaty na stołach weselnych i ozdoba kościoła. Tego typu przystrojenie kościoła na ślub będzie wyglądać olśniewająco oraz zjawiskowo na filmie i fotografiach ślubnych.

Dekoracja wejścia do kościoła

Każda panna młoda marzy, aby dekoracje sali weselnej oraz kościoła, były efektem zachwytu. Aby jeszcze bardziej go osiągnąć, możesz zdecydować się przystrojenie wejścia. Ciekawym i bardzo często wybieranym pomysłem jest ustawianie dekoracji na początku drogi do ołtarza, tuż przed ławkami. Jako ozdoby mogą służyć np. kompozycje kwiatowe lub dwa postumenty i kandelabry. W momencie, w którym będziecie wychodzić z kościoła, zdjęcia robione na ich tle będą wyglądać zjawiskowo.

Dekoracje na zewnątrz kościoła

Jeśli na zewnątrz kościoła są poręcze, świetnym pomysłem będzie ich przystrojenie podobnymi bądź też tymi samymi elementami, które wybrałaś do dekoracji ławek oraz ołtarza. Jeśli Wasz ślub odbędzie się w ciepły dzień, goście na pewno będą składać życzenia tuż po ceremonii ślubnej, a dekoracje zewnętrze będą wspaniałym dodatkiem, a także tłem do fotografii i filmów ślubnych.

Zachwycające ślubne dekoracje

dekoracja kosciola na slub 6
Więcej zdjęć ze ślubu Agi i Michała

Jeśli w wybranym przez Was kościele uzyskacie zgodę proboszcza na niestandardowe dekoracje ślubne, możecie zdecydować się na imitacje drzew, które są w ostatnich latach absolutnie modne. Posiadają prawdziwe pnie oraz sztuczne korony, a dodatkowo możesz je uzupełnić żywymi kwiatami, aby uzyskać lepszy efekt. Olśniewająco wyglądają także płatki róż rozsypane wzdłuż imitacji drzew, na całej długości drogi do ołtarza.

dekoracja kosciola na slub 11

Strojenie kościoła na ślub jest tak samo ważnym punktem organizacji ślubnej, jak i dekorowanie sali weselnej, czy wybór sukni ślubnej. Jak każda panna młoda, marzysz, aby wszystko przebiegło idealnie oraz wyjątkowo. Stres, duża ilość podejmowanych decyzji, wybór papeterii, dodatków, samochodu, menu. Efekt Twoich starań będzie widoczny podczas ślubu i wesela, sprawiając zachwyt wśród zaproszonych gości i magiczną atmosferę, pełną wzruszeń, miłości i szczęścia. Z wielką radością będziemy towarzyszyć Wam podczas tego wyjątkowego dnia fotografując i filmując Wasz wielki dzień. Zapraszamy do kontaktu.


Wyślij wiadomość i zapytaj o ofertę


Podobne artykuły


.

Przewiń do góry