Bukiet ślubny – jak dobrać stylistykę i kolor? Jaki rodzaj kwiatów wybrać?

Bukiet ślubny jest jednym z niezbędnych elementów ślubnej stylizacji, który starannie dopełnia zaplanowany wizerunek każdej Panny Młodej. W momencie, w którym nadszedł czas, gdy musisz podjąć decyzję dotyczącą wyboru bukietu ślubnego, musisz mieć na uwadze różne elementy kwiatowej kompozycji, które zarówno stylistyką, jak i kolorem oraz kwiatami, będą spójną całością wraz ze stylizacją oraz motywem przewodnim wesela. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje oraz porady, które pomogą Ci w tak trudnym wyborze.

W wyborze bukietu ślubnego musisz wziąć pod uwagę zarówno swoją sylwetkę, jak i kształt i typ sukni ślubnej, ponieważ wybierając jego wielkość i kształt niezwykle ważne jest zachowanie proporcji.

Podziel się artykułem    

 

Dopasuj bukiet ślubny do swojej sylwetki.

• Jeśli jesteś osobą drobną i filigranową, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór finezyjnych i delikatnych kompozycji, a dodatkowo okrągły kształt bukietu pozwoli optycznie poszerzyć twoją sylwetkę.
• Jeżeli należysz do niewysokich kobiet, świetnym wyborem będą kompozycje tradycyjne, w kształcie kuli, kropli lub mikrofonu, które delikatnie podkreślą dziewczęcy urok twojej sylwetki.
• Jeśli jesteś osobą o wysokim wzroście, idealnie sprawdzą się kompozycje podłużne, które dodatkowo wzbogacone są o swobodnie opadające elementy. Jeśli jesteś wysoką i szczupłą kobietą, powinnaś zdecydować się na delikatniejszą wiązankę, aby Cię za bardzo nie „przytłoczyła”. W przypadku, gdy jesteś wysoka i posiadasz kobiece kształty – doskonałym rozwiązaniem będzie masywniejsza wiązanka lub w kształcie odwróconej kropli, ponieważ optycznie wydłuży i wysmukli sylwetkę.

Ślub jednostronny może wziąć osoba:
• która nie została ochrzczona;
• ochrzczona, ale wychowywana w innej wierze niż katolicka;
• ochrzczona, lecz dorastająca i wychowywana od najmłodszych lat w środowisku ateistycznym;
• niewierząca lub ateista;
• która nieformalnie odstąpiła od Kościoła i w przypadku, gdy tego faktu nie da się ukryć;
• trwająca w cenzurach kościelnych, jak np. suspensa;
• ostentacyjnie niepraktykująca.

Dopasuj bukiet do fasonu swojej sukni ślubnej.

bukiet slubny 13

Jeśli zdecydowaliście się na ślub mieszany w kościele, koniecznie musicie uzyskać tzw. „dyspensę” oraz podpisać przez stronę niewierzącą dokument, w którym oświadcza, że nie będzie utrudniać praktykowania wiary małżonkowi, a także w momencie przyjścia na świat dzieci, wyrazi zgodę na przystąpienie do chrztu oraz wychowywania ich w wierze katolickiej. Dokument ten trafia do biskupa, od którego zależy czy udzieli Wam jako Młodej Parze dyspensy. Jeśli decyzja będzie pozytywna, od tego momentu możecie przystąpić do zawarcia związku małżeńskiego w kościele. Zgodnie z zapisami Prawa Kanonicznego, „dyspensy” nie można udzielić, dopóki każda ze stron nie spełni poniższych warunków:

• strona katolicka powinna oświadczyć, że jest gotowa odsunąć od siebie niebezpieczeństwo utraty wiary, jak również złożyć szczere przyrzeczenie, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w Kościele katolickim;
• druga strona winna być powiadomiona w odpowiednim czasie o składanych przyrzeczeniach strony katolickiej, tak aby rzeczywiście była świadoma treści przyrzeczenia i obowiązku strony katolickiej;
• obydwie strony powinny być pouczone o celach oraz istotnych przymiotach małżeństwa, których nie może wykluczać żadna ze stron.

W przypadku zawierania małżeństw jednostronnych tylko osoba wyznania katolickiego musi uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich lub okazać świadectwo ukończenia katechezy.

Dopasuj bukiet ślubny do swojego charakteru.

Stylistyka, w jakiej utrzymana jest wiązanka ślubna, powinna całkowicie współgrać zarówno z Twoim charakterem, jak i osobowością. Ognisty charakter w połączeniu z kompozycją z bladych róż lub piwonii? Jeśli tylko masz na to ochotę i będziesz się z nim dobrze czuła. A może jednak zdecydujesz się na bardziej odważną oraz pełną egzotycznych elementów wiązankę ślubną? W przypadku, gdy jesteś cichą i spokojną osobą, a szalone rozwiązania do Ciebie nie pasują, najlepszym wyborem będzie tradycyjny bukiet.

Dopasuj kolorystykę wiązanki ślubnej do stylistyki wesela.

bukiet slubny 8

Jeśli chodzi o dobór kolorów do bukietu ślubnego, istnieje w tej kwestii spora dowolność, ponieważ najważniejsze są indywidualne preferencje panny młodej, a także w jakiej stylistyce odbędzie się uroczystość. Czasami jednak warto jest podążać za ogólnie przyjętymi zasadami, które są bardzo pomocne i minimalizują ryzyko wystąpienia pomyłek. Bardzo często bukiety ślubne dobiera się na zasadzie typu urody panny młodej, tzn. na podstawie koloru włosów, oczu, karnacji. Blondynki najlepiej prezentują się w pastelowych odcieniach, dlatego idealnym wyborem będzie bukiet w jasnej tonacji, kremowy, bądź różowy. Brunetkom oraz szatynkom najbardziej pasują mocne i czyste kolory, takie jak bordowy, niebieski lub intensywna czerwień. Z kolei rudowłosym pannom młodym poleca się wybór bukietu z tonacji ciepłych oraz nasyconych barw, takich jak złamana zieleń, żółć, brąz i pomarańcz. Sposobem na odpowiednie dobranie kolorystyki dla każdej Panny Młodej, jest dopasowanie jej typu urody do poszczególnych pór roku, jak np. Pani Jesień, Pani
Wiosna.

Wiązanki ślubne – wybór odpowiednich kwiatów.

Do najpopularniejszych kwiatów, wybieranych przez przyszłe panny młode, należą:

Róże – ponadczasowe i klasyczne, dość trwałe, dostępne są przez cały rok o różnych odcieniach, średnia lub wysoka półka cenowa.

bukiet slubny 10

Kalie (cantedeskia, kalla) - dostępne przez cały rok w wielu kolorach, bardzo trwałe oraz dość drogie.
Jaskry – występują w wielu odcieniach, takich jak róż, biel, pomarańcz, fiolet, trwałe, dosyć drogie.
Eustoma – kwitnie w czerwcu i sierpniu, posiada sporo liści i świetnie sprawdza się jako uzupełnienie bukietów, dostępna w kolorze lawendowym, fioletowym, różowym oraz białym, trwała i bardzo droga.
Gerbery – do bukietu wykorzystywane są przeważnie w wersji miniaturowych, dostępne są w wielu kolorach, trwałe i w średniej cenie.
Orchidee – dostępne są przez cały rok w bardzo wielu gatunkach oraz kolorach, trwałe i dość drogie.
Goździki – dostępne cały rok w każdej kolorystyce, trwałe, a także tanie.
Piwonie – występują w wielu odcieniach różu, są bardzo popularne podczas ślubów w okresie letnim, dosyć tanie.
Hortensje – dostępne są od lipca do jesieni, występują w wielu kolorach oraz w wersji cieniowanej, średnio drogie.
Gardenie – dostępne są w okresie wiosennym i letnim, białe kwiaty o cudownym zapachu, bardzo drogie.
Tulipany – najpopularniejsze kwiaty w okresie wiosennym, dostępne są w wielu kolorach i gatunkach, są mało odporne na wysokie temperatury, tanie.

 

Wciąż jeszcze nie jesteś pewna, jaki bukiet ślubny jest dla Ciebie odpowiedni? Taki jaki tylko chcesz. To Twój dzień i jeśli podoba Ci się bukiet z lilii bądź z hortensji, albo klasyczny różany, nie przejmuj się opinią innych osób. Wiązanka ślubna powinna się podobać tylko i wyłącznie Tobie oraz powinnaś się z nią czuć wyjątkowo. Niezależnie od tego, jaki bukiet wybierzesz na Waszą ceremonię, z wielką przyjemnością uwiecznimy na fotografiach Wasz najpiękniejszy dzień, pełen emocji i wzruszeń. Zapraszamy do kontaktu.


Wyślij wiadomość i zapytaj o ofertę


Podobne artykuły


.

Przewiń do góry